Knjiga vam kuca na vrata

„Knjiga vam kuca na vrata“ novi je program Gradske knjižnice Đurđevac koji podrazumijeva rad sa socijalno isključenim osobama naše lokalne zajednice, odnosno sa starijim i nemoćnim osobama koje nemaju mogućnost dolaska u našu knjižnicu. Zato će knjiga pokucati na njihova vrata! Naše vrijedne knjižničarke će električnim biciklom, koji smo dobili na korištenje od Grada Đurđevca, dostavljati knjige zainteresiranim korisnicima na kućnu adresu. Prvenstveno apeliramo na starije i nemoćne osobe koje žive same, osobe s invaliditetom, ali i one u domovima za starije i nemoćne osobe u gradu Đurđevcu, koje bi rado čitale, a koje nemaju nikoga tko bi umjesto njih mogao posuditi knjigu.

Cilj ovog programa je da socijalno isključene osobe dobiju mogućnost sudjelovanja u društvenom i kulturnom životu naše ustanove, zatim dostizanje životnog standarda koji se smatra prihvatljivim u društvu u kojem žive te osiguravanje prava svakog čovjeka na čitanje i cjeloživotno učenje.