Informacijska kultura u osnovnoj školi

Objavljeno, 19. listopada 2018. | Djeca

U Mjesecu hrvatske knjige Gradska knjižnica Đurđevac provodi edukativna predavanja za učenike viših razreda osnovne škole kroz koja ih želi upoznati sa sadržajima knjižnično-informacijskog obrazovanja. Kroz ovakav način rada i suradnje sa osnovnim školama, želimo kontinuirano poučavati i osposobljavati učenike za samostalan rad na različitim izvorima informacija i znanja te poticati uporabu knjiga i drugih informacijskih medija u knjižnici.

Jedna od takvih radionica provedena je s učenicima petih razreda koji su na Studijskom odjelu naše knjižnice upoznali referentnu zbirku (enciklopedije, rječnike, pravopise, atlase,…) te kako se njome služiti, a kroz grupni oblik rada i detaljnije istražili mogućnosti informiranja putem referentne zbirke u tiskanom i elektroničkom obliku.