U svijetu bajki Jasne Held

Objavljeno, 27. travnja 2016. | Djeca

U sklopu Noći knjige i Dana Grada Gradska knjižnica Đurđevac u suradnji s školskom knjižničarkom Natašom Švaco, 25. travnja 2016.,  ugostila je Jasnu Held, profesionalnu kazivačicu bajki i  narodnih priča iz Dubrovnika.

Jasna Held poznata je po svojoj pripovjedačkoj vještini i posebnoj ljubavi prema pričama i bajkama, od strane renomiranog pripovjedačkog teatra iz Velike Britanije uvrštena je među 10 odličnih europskih pripovjedača izvan Velike Britanije.

Na radionici su sudjelovali svi učenici nižih razreda Osnovne škole Grgura Karlovčana iz Đurđevca.

Pripovjedačica ih je uvela u svijet bajki, priča i čarolije. Slušali su o čarobnom grahu, čarobnom mlincu, modernoj Pepeljuzi, kraljevnama i neobičnim dječacima. Upravo kroz priče i bajke djeci se približava knjiga, kao ključ njihovog razvoja i kasnijeg životnog uspjeha.

Ovo je još jedna zajednička suradnja Osnovne škole Grgura Karlovčana i Gradske knjižnice Đurđevac koja ima za cilj senzibilizirati najmlađe za knjigu i čitanje.