Sat ALOHA mentalne aritmetike u Gradskoj knjižnici Đurđevac

Objavljeno, 13. rujna 2018. | Djeca

U dvorani Gradske knjižnice Đurđevac, u srijedu, 12. rujna održan je ALOHA sat mentalne aritmetike. Predavanje je održala dr. sc. Branka Novosel, stručna voditeljica ALOHA programa za Hrvatsku. U ovom uvodnom predavanju nazočni su saznali više o ALOHA Mental Arithmetic programu mentalnog razvoja za djecu u dobi od 4 do 13 godina, koji na zabavan način potiče razvoj njihovog mozga u ovom najvažnijem periodu. U programu ALOHA Mental Arithmetic djeca vježbaju mentalnu aritmetiku tako da koriste i vizualiziraju abakus, najstariju poznatu napravu za računanje koja je preteča današnjih kompjutera te na taj način velikom brzinom rješavaju mentalne operacije. Uz uvodno predavanje istovremeno se održala i radionica abakusa za naše najmlađe sugrađane.