Održano predavanje – I ja želim čitati

Objavljeno, 28. listopada 2016. | Odrasli

Gradska knjižnica Đurđevac uključila se u Nacionalnu kampanju za osobe s teškoćama čitanja i disleksijom pod nazivom I ja želim čitati. Ciljevi kampanje su informirati, educirati i poticati osjetljivost za problematiku osoba s teškoćama čitanja.

U okviru kampanje u Gradskoj knjižnici Đurđevac, 27. listopada 2016. organizirano je edukativno predavanje Predvještine čitanja i pisanja u obiteljskom okruženju koje je održala Antonija Vranić, logoped u Dječjem vrtiću Maslačak. Predavanje o poticanju djetetovog komunikacijskog, jezično-govornog razvoja, te razvoja predčitalačkih i predmatematičkih vještina u obiteljskom okruženju, bilo je namijenjeno  roditeljima, učiteljima, odgajateljima i svima koji rade s djecom, a kojima su uz savjete logopedice, predstavljene i neke od igara koje potiču razvoj čitalačkih vještina ali i stručna literatura koja se bavi ovim područjem.