Gradska knjižnica obilježila Svjetski dan pripovijedanja

Objavljeno, 20. ožujka 2019. | Djeca

Gradska knjižnica Đurđevac obilježila je Svjetski dan pripovijedanja na pričaonici za predškolce koju je vodila knjižničarka Tena Markuš te posjetom tete pričalice, knjižničarke Cecilije Kopljarević i Bibliokofera Dječjem vrtiću Košutica u Ferdinandovcu. Knjižničarke su pripovijedale o čudesnim doživljajima ježa Jana i čarobnog jednoroga iz Ovdjezemske. Na Svjetski dan pripovijedanja koji se svake godine obilježava 20. ožujka, ljudi diljem svijeta sudjeluju u pričanju i čitanju knjiga kako bi promovirali pripovjedanje kao umjetničku formu. Ova manifestacija zadobila je svoj konačni oblik 2003. godine od kada se slavi u više od 25 zemalja na svim kontinentima, a jedan od ciljeva ovakvog događanja je povezivanje svih sudionika te razmjena priča, nadahnuća i iskustava.