Đurđevčani na 12. Danima Trnskog

Objavljeno, 13. svibnja 2022. | Događanja, Književnost, Odrasli

Na upravo održanim 12. Danima Trnskog u organizaciji Podravsko-prigorskog Ogranka Društva hrvatskih književnika na središnjim su manifestacijama u Novigradu Podravskom sudjelovale i đurđevačke snage. Tako je subotnji popodnevni  program

1. svibnja otvorila Bernarda Ferderber, ravnateljica đurđevačke knjižnica, prezentacijom “Poezija Zdravka Seleša u panoramama i antologijama”, što je varijanta izložbe, prezentacije i književne večeri održane u Gradskoj knjižnici Đurđevac povodom 60-godišnjice đurđevačkog književnika. On je u Novigradu nastupio u kasnijem programu, u okviru kojega je predstavljena i knjiga prošlogodišnjeg dobitnika Nagrade Trnski, a finalni događaj bilo je proglašenje ovogodišnje dobitnice nagrade – Đurđevčanke Mihaela Cik, kojoj će kao nagrada za godinu dana biti izdana knjiga kritičkih tekstova i prikaza.