Započeo Tjedan cjeloživotnog učenja u Gradskoj knjižnici Đurđevac

Objavljeno, 30. rujna 2019. | Djeca, Događanja

Tjedan cjeloživotnog učenja nacionalna je obrazovna kampanja u kojoj se građanima na neposredan, često i neformalan način, prenosi poruka o važnosti obrazovanja i učenja. Obilježava se od 30. rujna do 6. listopada, a kampanji se pridružila i Gradska knjižnica Đurđevac organiziravši u ovom tjednu mnoštvo kreativnih radionica, predavanja i promociju knjige.

„Izrada Pogače z oreji“ naziv je prve radionice koju je održala Udruga žena Grada Đurđevca s učenicima 4.c razreda OŠ Đurđevac. Gospođa Anđela Lenhard-Antolin u uvodnom dijelu održala je kratko edukativno predavanje o Pogači z oreji, zaštićenom nematerijalnom kulturnom dobru Grada Đurđevca. Uslijedila je radionica izrade pogače, u kojoj su gospođa Mirjana Mišulin i gospođa Branka Balabanić s učenicima zamijesile tijesto, razvukli ga  i posipali orasima i šećerom te ga tri puta preklopili kako bi dobili traženu strukturu i kvalitetu pogače. Na taj način su učenici na zabavan način naučili proces izrade ove odlične đurđevačke poslastice. Uslijedilo je i nagradno pitanje o procesu izrade pogače, na koje je najdetaljnije i najtočnije odgovorila učenica Tea Petrović i na taj način postala prva ambasadorica Pogače z oreji u osnovnoj školi. Na kraju ove vrlo vesele radionice učenici su  i isprobali ispečenu pogaču i uživali u bogatstvu okusa koji ona pruža.