U Dječjem vrtiću  „Bubamara“ Kalinovac, 12. lipnja održana je Eko – radionica

U Dječjem vrtiću „Bubamara“ Kalinovac, 12. lipnja održana je Eko – radionica

Objavljeno, 13. lipnja 2018. | Djeca

U Dječjem vrtiću  „Bubamara“ Kalinovac, 12. lipnja održana je Eko – radionica, a u sklopu suradnje „Bibliokofera „Gradske knjižnice Đurđevac i Komunalija d. o. o. Đurđevac, radionicu je održala Zrinka Hodić, voditeljica Reciklažnog dvorišta. Uvod u eko radionicu bila je priča o cvijetu tulipanu, nakon koje su djeca skupine Zvjezdice razgovarala o priči, vrsti otpada, reciklaži i skoristivosti istog. Nakon priče, uslijedio je  radionički dio izrade morskog plakata od plastičnih čepova. Po završenoj radionici djeca su iz Bibliokofera posudila nove naslove slikovnica Gradske knjižnice Đurđevac.

Ovakvim  radionicama  i susretima djecu  se od najranije dobi, kroz priču, uči o iskoristivosti otpada i važnosti očuvanja okoliša.