Promocija slikovnice „O devama i velikom srcu Đurđevca“

Objavljeno, 25. travnja 2019. | Djeca, Odrasli

U Gradskoj knjižnici Đurđevac održana je promocija slikovnice „O devama i velikom srcu Đurđevca“ autorica Silvije Šesto (tekst) i Andreje Živko (ilustracije). Nakladnik slikovnice je Gradska knjižnica Đurđevac koja nije na ljepši način mogla čestitati imendan svome gradu. Slikovnica progovara o ljepotama našeg grada i prepuna je motiva po kojima je on prepoznatljiv. Glavni likovi su naše deve Tomica, Đurđica, Dina i Romeo koje u podnožju Starog grada pronalaze ljubav uz pomoć neizostavnog pjetlića Valentina. Promocija je privukla mnogobrojne građane koji nisu krili oduševljenje šarenom i kreativnom slikovnicom čije originalne ilustracije možete razgledati u prostoru knjižnice. Publici su slikovnicu predstavile ravnateljica knjižnice Bernarda Ferderber, ispred Grada Đurđevca gđa. Katica Bložok, knjižničarka Sanja Lacković te autorica Silvija Šesto i ilustratorica slikovnice Andreja Živko.