Predstavljena slikovnica Pjesma za Kasuma

Objavljeno, 16. svibnja 2016. | Djeca

U petak 13. svibnja u Gradskoj knjižnici Đurđevac predstavljena je slikovnica Ane Đokić  Pjesma za Kasuma. Slikovnicu je ilustrirala Andreja Živko čije su ilustracije izložene u prostoru Gradske knjižnice Đurđevac.  Predstavljanje slikovnice moderirao je poznati autor za djecu Zoran Pongrašić. U programu su sudjelovali polaznici malih socijalizacijskih kreativnih radionica pod vodstvom učiteljica Olge Lazar, Nade Petrović,  Antonele Carek, Sanje Sabolić i Jasmine Filipović Konjarek.

U glazbenom dijelu sudjelovao je Darko Mirić pod mentorstvom Marte Mesarić, prof. i uz klavirsku pratnju Nikoline Halusek, prof.

Slikovnica je pisana dvojezično na hrvatskom i njemačkom jeziku te je stoga pročitana u obje verzije, a posebno je bilo interesantno jer je simultano prevedena na bajaški dijalekt, jezik Roma Bajaša.