Počelo je Ljeto u Gradskoj knjižnici Đurđevac

Objavljeno, 11. srpnja 2017. | Djeca

Već 14. godinu zaredom u Gradskoj knjižnici Đurđevac održava se Ljeto u knjižnici s niz aktivnosti i projekata. Ovdje djeca mogu provesti svoje slobodno vrijeme za vrijeme ljetnih praznika.

Ponedjeljkom su na rasporedu računalne radionice, utorkom i srijedom pričaonice za predškolce. Srijedom pričaonice i radionice za Rome. Četvrtkom, radionice s gostom voditeljom, a petkom zajedničko gledanje animiranih filmova i izrada plakata.

Tijekom svibnja održane su Jezične igre za učenike trećih razreda osnovne škole, a među njima je bila i radionica o Bangladešu koja je izazvala veliko zanimanje djece. Upravo s radionicom o Bangladešu počele su radionice četvrtkom. Voditelj je bio Shahidul Islam koji im je pričao o svojoj domovini, igrama koje je igrao dok je bio mali. U radioničkom djelu djeca su izrađivala naočale, a za kraj je gospodin Islam napisao imena djece na bengalskom.

Iduću radionicu vodi Irena Novak i učit ćemo francuski.