Otvorena izložba i promocija mape „Život na zemlji“ Pere Topljaka – Petrine

Objavljeno, 16. rujna 2019. | Odrasli

13. rujna 2019. u Gradskoj knjižnici Đurđevac otvorena je izložba i promocija mape „Život na zemlji“ Pere Topljaka – Petrine. Pero Topljak – Petrina jedini je slikar naive rođeni Đurđevčanin, izvorni nasljednik hlebinskog tradicionalizma, najautentičniji likovni etno-kroničar i čuvar zavičajnog blaga te najbolji crtač naive nakon Ivana Lackovića Croate, koji ove godine obilježava 71 godinu života i više od pola stoljeća umjetničkog slikarskog rada.

Ravnateljica Knjižnice Bernarda Ferderber osvrnula se na život, stasanje u umjetnika i ostvarene rezultate, a okupljenima se obratila i povjesničarka umjetnosti te autorica predgovora mape i kataloga, Mihaela Cik koja se osvrnula na likovno značenje izloženih slika i njihovu važnost u bilježenju kulture i tradicije našeg kraja. Na otvorenju izložbe prikazan je i dokumentarni film o autoru.

Izložba ostaje otvorena do 15. listopada 2019. te se može razgledati u prostorima Gradske knjižnice Đurđevac.