Objava rezultata Natječaja za kratku priču

Objavljeno, 15. travnja 2019. | Djeca, Odrasli

Objava rezultata Natječaja za kratku priču

objavljenog 1. veljače 2019. na stranicama Gradske knjižnice Đurđevac i Facebook profilu Gradske knjižnice Đurđevac

Povjerenstvo u sastavu:

1. Antonela Carek, prof. hrvatskog jezika
  2. Jasmina Rep, dipl. knjižničar i prof. hrvatskog jezika
  3. Zdravko Seleš, prof. hrvatskog jezika

donijelo je odluku o najboljim radovima u 4 kategorije:

Učenici od 1. do 4. razreda:

1. mjesto: Moj posjet Đurđevcu (Lucija Fuček, 3. razred, OŠ Ferdinandovac)
  2. mjesto: Čudesna priča (Maja Šalamon, 4. razred, OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac)
  3. mjesto: Ljepote mojeg Đurđevca (Jakov Mlakar, 4. razred, OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac)

Učenici od 5. do 8. razreda:

1. Djevojka u žutoj haljini (Željko Zebec, 8. razred, OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac)
  2. Moje obiteljsko stablo raste u Boriku (Marina Jendrašić, 8. razred, OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac)
  3. Put u Đurđevac (Ema Domišljanović, 5. razred, OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac)

Učenici srednjih škola:

1. Biser u Podravini (Matija Imbriovčan, 2. razred, Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac)
  2. Kratka priča (Antonia Račan, 4. razred, Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac)

Odrasli:

1. Šal od svile (Tomislav Ostojić, Đurđevac)
  2. Đuro iz Đurđevca (Ivan Gaćina, Zadar)
  3. Z đurđevečke škrinje… (Sunčica Orešić, Kalinovac)

Dodjela nagrada i javno čitanje prvonagrađenih priča bit će organizirano u sklopu Noći knjige 23. travnja 2019. godine u Gradskoj knjižnici Đurđevac u 17,00 sati.

Nagrade za prve tri kategorije su sljedeće:

1. nagrada: poklon paket od 5 knjiga (uz vrećicu iznenađenja) za autora nagrađenog rada, odlazak cijelog razreda u muzej i utvrdu Stari grad Đurđevac (razgled prigodne izložbe, Interpretacijskog centra i Hrvatske sahare) te karte za cijeli razred za kazališnu predstavu povodom Dana grada Đurđevca
  2. nagrada: poklon paket od 4 knjige (uz vrećicu iznenađenja)
  3. nagrada: poklon paket od 3 knjige (uz vrećicu iznenađenja)

Nagrade u kategoriji – odrasli – su sljedeće:

1. nagrada: poklon paket od 5 knjiga (uz vrećicu izneđenja), besplatan razgled prigodne izložbe i Interpretacijskog centra u Muzeju grada Đurđevca te 2 karte za kazališnu predstavu povodom Dana grada Đurđevca
  2. nagrada: poklon paket od 4 knjige (uz vrećicu iznenađenja) te 2 karte za kazališnu predstavu povodom Dana grada Đurđevca
  3. nagrada: poklon paket od 3 knjige (uz vrećicu iznenađenja)

Pozivamo sve sudionike natječaja i njihove mentore da nam se pridruže na dodjeli kako bi preuzeli svoje nagrade i pročitali priče. Veselimo se susretu i još jednom čestitamo svima koji su sudjelovali u ovom natječaju. Za sva dodatna pitanja obratite se na mail adresu: gradska.knjiznica@djurdjevac.hr.