Noć knjige –Šekspirijana na đurđevečki

Objavljeno, 25. travnja 2016. | Djeca

Noć knjige u našoj knjižnici bila je u znaku Williama Shakespearea. Učenici Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva i Strukove škole Đurđevac sudjelovali su u kvizu i druženju. U organizaciji Noći knjige sudjelovale su osim knjižničarki iz Gradske knjižnice Đurđevac i profesorice Dušanka Vergić, Ana Huzjak Kišivan i Jasmina Rep. Učenici su se natjecali u različitim disciplinama, a najbolji tim nagrađen je knjigama.

Zadaci su bili raznovrsni od prevođenja klasika na razgovorni jezik, pogađanje citata do traženja sakrivenih informacija o piščevom životu.

Još jednom se pokazalo da ovakav vid druženja i aktivnosti učenike posebno motivira. Nadamo se da će se suradnja između Gradske knjižnice Đurđevac i naših srednjih škola i dalje nastaviti.

Hvala svima koji su sudjelovali u organizaciji!