Noć knjige, knjižuljenje i pričaonica

Objavljeno, 19. veljače 2015. | Djeca

U Gradskoj knjižnici Đurđevac, 22. travnja 2015. obilježili smo Noć knjige pričaonicom i radionicom za najmlađe na Dječjem odjelu, gdje su djeca učila o vitezovima i izrađivala koplja,koja su kasnije isprobali i parku. Osim što smo ovom radionicom obilježili Noć knjige, također smo tu večer posvetili i zaštitniku Grada Đurđevca, Sv. Jurju.

Knjižuljenjem, odnosno, knjižnim kvizom, za učenike Gimnazije i Strukovne škole Đurđevac, htjeli smo mladima približiti radost čitanja i ljepotu literarnog svijeta kroz šarolika i raznolika pitanja iz književnosti, gdje su učenici pokazali zavidno znanje iz tog područja, a samim time zaslužili su i vrijedne nagrade. Čestitamo svim sudionicima kviza, a posebno učenicima Strukovne škole Đurđevac, koji su osvojili 1. mjesto na kvizu, najvećim brojem bodova.