Ministarstvo kulture sufinanciralo je izradu promotivnih materijala programa Ruka prijateljstva

Objavljeno, 21. prosinca 2018. | Djeca

Gradska knjižnica Đurđevac svoj program „Ruka prijateljstva“  koja uključuje suradnju s udrugama, ustanovama i pojedincima koji se bave marginaliziranim skupinama društva započela je 2013. godine posjetima Udruge osoba s intelektualnim teškoćama i njihovih obitelji „Mali princ“, a koja djeluje u Đurđevcu i  okuplja osobe s intelektualnim  teškoćama, te u popodnevnim satima nudi brojne radionice za sve zainteresirane.

Glavni ciljevi programa su poboljšanje kvalitete života ciljane populacije, senzibiliziranje građana za osobe s intelektualnim poteškoćama, te stvaranje uvjeta jednakih mogućnosti u lokalnoj zajednici. Zahvaljujući odličnoj suradnji sa zaposlenicima Udruge te jako dobrim odnosom s korisnicima naš program se neprekidno nastavlja, od prvih posjeta kada smo se tek privikavali jedni na druge i učili jedni o drugima te sada već stalnim aktivnostima koje vode knjižničarke. Sa željom senzibiliziranja javnosti, o aktivnostima redovito izvještavamo putem medija i društvenih mreža te smo tako zaključili i vrlo uspješnu 2018. godinu druženjem i podjelom promotivnih materijala, kemijskih olovaka i straničnika, a čiju je izradu sufinanciralo Ministarstvo kulture Republike Hrvatske.