Ljeto u knjižnici – Škola rolanja

Objavljeno, 1. srpnja 2016. | Djeca, Događanja

Krenulo je još jedno Ljeto u knjižnici. Dječji odjel Gradske knjižnice Đurđevac već trinaestu godinu zaredom organizira radionice za osnovnoškolce tijekom ljetnih praznika. Ove godine, Ljeto u knjižnici započelo je rolanjem. Voditelj radionice bio je svestrani sportaš Mario Lončarić, a Đurđevčanima je poznat kao dječji trener tenisa. Uz tenis voli skijanje, košarku, rukomet, a najviše rolanje. Pokazao je je vožnju unatrag, vožnju između čunjeva, tzv. Slalom i ribice. Zatim su rekreativno rolali, a na kraju su se takmičili u brzom rolanju, oko škole, u tri dobne skupine. Pobjednici su osvojili glavne nagrade, a svi ostali su dobili bombone.

Iduća radionica vodi nas na obiteljsko gospodarstvo obitelji Karlovčan, a govorit će se o rijekama i rijeci Dravi.