Gradska knjižnica Đurđevac osigurala sredstva za nabavu informatičke opreme

Objavljeno, 8. travnja 2021. | Djeca, Događanja, Odrasli

Gradska knjižnica Đurđevac prijavila se na Poziv za financiranje javnih potreba u kulturi Republike Hrvatske za programe izgradnje, rekonstrukcije, adaptacije i opremanja kulturne infrastrukture, a koje je raspisalo Ministarstvo kulture i medija. Ukupno je zaprimljeno 620 prijava, a program Povećanje računalne konkurentnosti koji je prijavila naša knjižnica je među 211 programa koje će Ministarstvo kulture i medija sufinancirati. Ovim programom Knjižnica će opremiti makerspace prostor za edukaciju korisnika, rad i upoznavanje s novim tehnologijama (robotika i programiranje), razvoj kreativnosti pomoću softvera za uređivanje videa i zvuka, korištenje opreme za potrebe studenata, učenika i ostalih korisnika za potrebe izrade studentskih radova, školskih zadataka ili osobne potrebe.