Europski dan jezika u Gradskoj knjižnici Đurđevac

Objavljeno, 23. rujna 2016. | Djeca

Europski dan jezika  obilježava  se 26. rujna svake godine. Opći ciljevi Europskog dana jezika su upozoriti javnost na važnost učenja jezika i raznolikost raspona naučenih jezika kako bi se povećala višejezičnost i međukulturalno razumijevanje.

Ove godine pažnju smo odlučili posvetiti znakovnom jeziku. Ugostili smo učenike sedmog razreda i njihove razrednice Antonelu Carek i Maju Mlinarić Horvat. Voditeljica radionice bila je studentica Učiteljskog fakulteta  i polaznica škole znakovnog jezika Vanesa Kovačić.

Vanesa je djecu upoznala s osnovnim informacijama o znakovnom jeziku, naučila ih osnovne pojmove te kako se predstaviti.

Na samom kraju učenici su zaključili da je radionica bila odlična jer su naučili novi jezik, te poželjeli da svi ljudi mogu vidjeti i čuti.