Edukativno predavanje  u Dječjem vrtiću Maslačak

Objavljeno, 2. ožujka 2017. | Djeca

U suradnji Odsjeka za sigurnost prometa na cestama Policijske uprave koprivničko – križevačke, Hrvatske pošte, Filatelističkog društva Koprivnica i Gradske knjižnice Đurđevac, u sklopu projekta „Bibliokofer“, u srijedu, 1. ožujka, održano je edukativno predavanje djeci predškolskog uzrasta u skupinama „Patkice“ i „Balončići“ u Dječjem vrtiću „Maslačak“ u Đurđevcu.

Djeca su upoznata s prometnim pravilima za pješake i bicikliste, značenjem svjetala na semaforu, načinom prelaženja preko željezničke pruge, te načinom pisanja razglednica i pisama i motivima poštanskih markica.

Posebno zanimanje izazvala je slikovnica “Sigurnost u prometu” s prigodnom poštanskom markicom koju je tiskala Hrvatska pošta, a koja je uručena djelatnicama dječjeg vrtića na daljnje korištenje. Također, na korištenje su uručene poštanske markice, straničnici i reflektirajući materijali za bolju vidljivost u prometu.

Ovo je još jedna u nizu zajedničkih suradnji Gradske knjižnice Đurđevac i Policijske uprave koprivničko-križevačke.