Čarobni lov na mistične priče

Objavljeno, 29. listopada 2020. | Djeca

U Mjesecu hrvatske knjige Gradska knjižnica Đurđevac počela je s provođenjem novog projekta. Nazvale smo ga “Čarobni lov na mistične priče” jer ćemo s djecom koja se pripremaju za školu istraživati čudesan svijet magičnih priča, analizirati ih i interpretirati te pomoću jednostavno izrađene i postavljene scenografije pokušati oživjeti likove. Prva priča uz koju smo se dobro zabavili bila je “Drveni neboder” autorice Ivane Guljašević u kojoj životinjice koje žive u jednom stablu poprimaju ljudske osobine i vode zanimljive životne razgovore o različitim karakternim osobinama.
Za sada su u projekt uključene predškolske skupine iz Dječjeg vrtića Maslačak Đurđevac, polaznici kreativnih pričaonica koje se održavaju u našoj knjižnici (utorkom od 18,00 do 19,00 sati i srijedom od 10,00 do 12,00 sati) te učenici Odjela za djecu s teškoćama u razvoju OŠ Đurđevac. Pozivamo i ostale predškolske skupine iz okolnih mjesta da nam se jave, posjete nas i zajedno s nama istražuju čarobne priče iz kojih ćemo svi zajedno naučiti važne životne lekcije, a pritom se dobro zabaviti!