VID BALOG U GRADSKOJ KNJIŽNICI ĐURĐEVAC

Objavljeno, 19. veljače 2015. | Odrasli

Krajem 2011. godine zagrebačka izdavačka kuća AGM izdala je knjige Vida Baloga Hrvatska bajoslovlja. U petak, 9. ožujka 2012. godine, imali su je priliku upoznati Đurđevčani u Gradskoj knjižnici. Knjiga je to na kojoj je autor radio punih dvadeset godina, a govori o mitskim bićima, zlim i dobrim duhovima, o kojima je Vid Balog doznao iz priča svoga oca, djeda, rodbine i sumještana iz rodnog Gotalova. Monografski je to rukopis od 360 stranica i tumačenjem 50-ak nadnaravnih bića pučkog imaginarija koji živi paralelno s našim svijetom, u ovoj knjizi na podravskom prostoru ( čuli smo da se spremaju i bajoslovlja iz Slavonije i Dalmacije).

Knjigu je bogato ilustrirao južnoamerički umjetnik Patricia Aguera Marina.
Predstavljanje knjige vodila je Anđela Lenhard Antolin, a osim nadahnutog govora samog autora, o knjizi je govorio direktor AGM-a Bože Čović, koji je ujedno i suurednik knjige.
Glazbeni gosti bile su Đurđevčice s narodnim napjevima i virtuoz na cimbulama Andrija Maronić.