„Razbijanje mitova: LGBTIQ+ – Tko? Što?“ –održano predavanje

Objavljeno, 15. rujna 2017. | Odrasli

U Gradskoj knjižnici Đurđevac, 15. rujna 2017. održano je prvo predavanje i radionica u ciklusu predavanja pod nazivom „Razbijanje mitova: LGBTIQ+ – Tko? Što?“ u sklopu projekta IMAGINE koji provodi Gimnazija Dr. Ivana Kranjčeva, Đurđevac. Predavanje i radionicu o terminologiji LGBTIQ+ pokreta, povijesti LGBTIQ+ osoba te njihovih prava, osvješćivanju društva i razbijanju predrasuda, vodila je Marita Šupe, aktivistkinja za prava LGBTIQ+ osoba i osoba s invaliditetom.

Vodeći se UNESCO-vim Manifestom za narodne knjižnice, temeljna zadaća Gradske knjižnice Đurđevac je osigurati i zalagati se za temeljne ljudske vrijednosti poput sloboda, napretka i razvitka društva i pojedinaca, a koje se mogu ostvariti samo ako se omogući dobro obaviještenim građanima da primjenjuju svoja prava i igraju aktivnu ulogu u društvu. Sudjelovanje građana i razvitak demokracije ovise o zadovoljavajućem obrazovanju te slobodnom i neograničenom pristupu znanju, misli, kulturi i obavijestima. Cilj je knjižnice, održavajući ovakvu vrstu predavanja, unaprijediti svoje usluge sa stajališta koje promiče inkluzivnost i socijalnu pravednost, a u skladu s pravilima struke.