Predstavljen zbornik Đurđevački pijesci – geneza, stanje i perspektive

Objavljeno, 21. veljače 2020. | Odrasli

U Gradskoj knjižnici Đurđevac, 20. veljače 2020. u organizaciji Grada Đurđevca, Ogranka Matice hrvatske u Đurđevcu i Zavoda za znanstveni rad HAZU u Križevcima, predstavljen je zbornik radova sa znanstvenog skupa Đurđevački pijesci – geneza, stanje i perspektive. Zbornik donosi 18 znanstvenih članaka, koji rasvjetljavaju sve značajke, prijedloge i zaključke koji će pomoći u provedbi daljnje zaštite geografsko – botaničkog rezervata Đurđevačkih pijesaka. Ispred Grada Đurđevca i domaćina, o važnosti provedbe zaštite Đurđevačkih pijesaka govorili su gradonačelnik Hrvoje Janči i Bernarda Ferderber, ravnateljica Gradske knjižnice Đurđevac.

Zbornik su predstavili akademik Franjo Tomić, voditelj Zavoda za znanstveni rad HAZU u Križevcima, akademik Ferdo Bašić, urednik Zbornika, Nikola Cik, autor, akademik, Igor Anić te akademik Dragutin Feletar, urednik.