Održivi razvoj i kako ga provoditi u svakodnevnom životu

Objavljeno, 29. rujna 2016. | Odrasli

Tjedan cjeloživotnog učenja

U Gradskoj knjižnici Đurđevac 28. rujna 2016. održano je predavanje i radionica na temu Održivi razvoj i kako ga provoditi u svakodnevnom životu, a u sklopu Tjedna cjeloživotnog učenja, koji Gradska knjižnica Đurđevac obilježava već nekoliko godina. Predavanje i radionicu vodile su profesorice Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac, Irena Tišljar i Dušanka Vergić. Osim promoviranja ideje održivog razvoja kroz čitanje i projekte, predstavljeni su školski projekti koji povezuju ekologiju i knjižnicu poput „Do knjige bez brige“ i „Oplaneti se i recikliraj“. Predstavljena je ideja o mini knjižnici na otvorenom, a kao primjer održivog razvoja na radionici su izrađivani eko straničnici od novinskog papira.

Na predavanju su sudjelovale Udruga žena grada Đurđevca, predstavnici Udruge Mali princ iz Đurđevca i Dječjeg vrtića Maslačak, Đurđevac, kao i svi zainteresirani.