Održano 11. Natjecanje u recitiranju pjesama Frana Galovića „Prizivamo Frana“ u Gradskoj knjižnici Đurđevac

Objavljeno, 31. listopada 2017. | Odrasli

Ogranak Matice hrvatske u Đurđevcu obilježio je godišnjicu smrti Frana Galovića 11. po redu natjecanjem u recitiranju pjesama pod nazivom „Prizivamo Frana“. Ovogodišnje natjecanje održano je u ponedjeljak, 30. listopada 2017.  u Gradskoj knjižnici Đurđevac.

Galovićeve pjesme iz zbirke „Z mojih bregov“ recitiralo je 14 učenika Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva iz Đurđevca te jedan učenik Strukovne škole.

Publika je tajnim glasovanjem odlučila koji su recitatori ove godine bili najuspješniji, a najviše glasova publike osvojio je David Islam, na drugom mjestu je Katarina Jelinek, a treće mjesto podijelile su Lana Rončević i Anja Vujčić.