Obilježen Međunarodni dan međusobnog pomaganja

Objavljeno, 28. listopada 2021. | Djeca, Događanja, Odrasli

Gradska knjižnica Đurđevac obilježila je Međunarodni dan međusobnog pomaganja odlaskom u Udrugu Mali princ, 26. listopada. Time knjižnica nastavlja suradnju s Udrugom Mali princ kroz projekt Ruka prijateljstva, financiran od strane Ministarstva Kulture RH i Grada Đurđevca.

Korisnici poludnevnog boravka Udruge mogli su izabrati slikovnice i knjige iz bibliokofera, a knjižničarke su pročitale slikovnicu Mladena Kušeca Volim pomagati mami, tati, baki…

Uz  kreativnu radionicu izrade lanca pomaganja, razgovaralo se o pružanju pomoći, podrške i potpore drugima, kako to pozitivno utječe na tjelesno i mentalno zdravlje, kako se pomaganjem njeguje empatija (sposobnost osjetiti što drugi doživljavaju) i potiče altruizam (nesebično pomaganje).