Nikola Horvat gostovao u Gradskoj knjižnici Đurđevac

Objavljeno, 25. travnja 2018. | Odrasli

Putopisnim predavanjem Nikole Horvata Gradska knjižnica Đurđevac obilježila je zatvaranje ovogodišnje manifestacije Noć knjige. 2016. godine Nikola Horvat prehodao je glasoviti Pacific Crest Trail, planinarski put dugačak 4300 kilometara. Šest  mjeseci živio je u divljini SAD-a samo od stvari koje je nosio u svome ruksaku i noćeći u šatoru. O svojoj avanturi napisao je i knjigu imena Barinški epitaf – priča s Pacific Crest Traila, te dokumentarac Tesla-godina početka, a koji su posjetitelji imali priliku i pogledati  na održanom multimedijalnom predavanju.

O avanturama Nikole Horvata zasigurno će se još mnogo pisati, a posebice o projektu Croatian Long Distance Trailu dugom 2280 kilometara, od Iloka do Dubrovnika, a koji je pokrenuo sam Nikola Horvat.