Gostovanje voditelja i urednika Aleksandra Stankovića

Objavljeno, 20. listopada 2017. | Odrasli

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige Gradska knjižnica Đurđevac je u prostoru Muzeja Grada Đurđevca, u četvrtak 19. listopada, organizirala gostovanje voditelja i urednika najgledanije HRT-ove emisije i najprovokativnije talk-showa „Nedjeljom u dva“ Aleksandra Stankovića. Osim voditeljske uloge autor je i nekoliko zbirki pjesama i zbirke kratkih priča Sto faca i Aca, te putopisac serijala Vjetar u kosi.

Posjetitelji su imali prilike čuti zanimljive anegdote iz emisije „Nedjeljom u dva“ , kako izgleda priprema takve emisije, kako bira i kakve goste preferira Aleksandar Stanković, te u kakvim odnosima ostaje s istima nakon emisije. Osim anegdota iz emisije, pročitano je i nekoliko pjesama koje autor u slobodno vrijeme piše i objavljuje.

Moderator večeri bio je gospodin Zoran Simić, glavni urednik nekadašnjeg omladinskog lista Polet, predstavnik nakladničke kuće V.B.Z., koji je potaknuo vrlo zanimljivu i dinamičnu raspravu te pitanja posjetitelja Aleksandru Stankoviću.